Në Arkiven E Lajmeve
E mërkurë, 15 Gushtë
· Vazhdojnë debatet për ndarje e korrigjim kufijsh..
· Shqipëri, tkurret rritja e popullsisë..
E premte, 10 Gushtë
· Surroi: Korrigjimi i kufijve i rrezikshëm për shqiptarët..
· I dënuari në Serbi emërohet në Gjykatën Kushtetuese në Kosovë..
· Prindërit e Melania Trumpit marrin shtetësinë amerikane..
E diel, 05 Gushtë
·Gjermani: Afganasin e dëbuar gabimisht do ta kthejnë.
· Në Shqipëri bazë ajrore e Natos..
· Gjykatësi urdhëton rifillimin e programit DACA..
· Arrestimi i kritikut të Pekinit gjatë intervistës për Zërin e Amerikës..
E shtunë, 04 Gushtë
· Shqetësime dhe thirrje për shmangie tensionesh mes Kosovës dhe Serbisë..
E premte, 03 Gushtë
· Ivanka Trump: Nuk mendoj që media është armik i popullit..
· SHBA vendos sanksione lidhur me pastorin e ndaluar në Turqi..
· Një shtetas i Maqedonisë i vrarë ne Kabul..
· SHBA: Senatorët paraqesin projekt-ligjin për sanksione të reja ndaj Rusisë
· Zyrtarë të lartë të administratës Trump, të shqetësuar për ndërhyrjet
· Thaçi: Jo ndarjes - Po bashkimit të Preshevës me Kosovën..
E shtunë, 28 Korrikë
· Trump: Nuk e dija për takimet mes rusëve dhe personelit të fushatës..
· Presidenti Putin fton presidentin Trump në Rusi..
E premte, 27 Korrikë
·E reja suedeze pengon në avion dëbimin e një migranti afgan.
·Futbolli dhe politika - rasti Özil.
· Europa e përfshirë nga valët e të nxehtit dhe zjarret..
· Ndërron jetë veprimtari i shquar Adem Demaçi..
· Uashingtoni Ankarasë: liro pastorin amerikan..
· Prishtina kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës..
E martë, 10 Korrikë
· Jep dorëheqje sekretari britanik për BREXIT-in..
E enjte, 05 Korrikë
· Shqipëri, tërmet 5.1 gradë..
· Presidenti Trump siguron përkrahësit se do ta pëlqejnë kandidatin për Gjy
· Trump do të emërojë diplomaten Kavalec ambasadore në Shqipëri..
E hënë, 02 Korrikë
·Gjermani: Grindja për azilin - ministri i Brendshëm do të japë dorëheqjen.
·Europa ime: Ballkani dhe Kampionati Botëror - Vërtet jemi kaq qyqarë?.
Zëri i Amerikës
Protesta në Pragë kundër kryeministrit Babish
Shtyhet vendimi për kredencialet e korrespondentit të Shtëpisë së Bardhë
Trump nis sulme të reja kundër hetimeve për përfshirjen ruse
Shkencëtarët do të ripërkufizojnë kilogramin
Pence: Duam të shohim rezultate lidhur me Korenë e Veriut
Gruevski u arratis përmes Shqipërisë
SHBA, sanksione ndaj 17 sauditëve të dyshuar për rol në vrasjen e Khashoggit
Presidenti flet për ndryshimet në Shtëpinë e Bardhë
Tarifat në qendër të debatit Bruksel - Uashington
Vazhdon protesta e banorëve të Unazës së Re
Gazetari Acosta në pritje të përgjigjes për akreditim
Gjendja në kufirin mes Amerikës dhe Meksikës
Dënimi i krimeve të komunizmit
Haradinaj: Taksa kundër Serbisë përgjigje ndaj trysnisë së saj kundër Kosovës
Vazhdojnë zjarret vdekjeprurëse në Kaliforni
Britani: Pesë ministra japin dorëheqjen në protestë ndaj paktit për Brexit-in
Haradinaj: Po bisedimeve me Serbinë - por me paprekshmëri të asaj që kemi krijuar
BE: Shqipëria të thellojë ritmin aktual të reformave
Presidenti Meta nxiti dialogun mes bashkisë dhe banorëve të Unazës së Re

Për lexim: Shtypeni titullin përkates
Europa e Lire
Gruevski është arratisur në Hungari përmes Shqipërisë
Turqia dhe Greqia do të negociojnë fluksin në rritje të migrantëve
May zotohet se do të luftojë për planin e saj të Brexitit
SHBA sanksionon 17 persona për rastin Khashoggi
OKB sërish sheh rreziqe të mëdha në Siri
Kina: Perëndimi ka tejkaluar kompetencat në çështjen rreth ujgurëve
Turqia është e pakënaqur me komentet e sauditëve për Khashoggin
Ministri hungarez: Kërkesa e Gruevskit për azil është çështje ligjore
Raporti i KE-së: Serbia nuk ka përparuar në fushat kyçe
Rusi: Burri që ia preu duart gruas dënohet me 14 vjet burgim
Thaçi nderon me medalje komandantin e KFOR-it
Pence: Agresioni nuk ka vend në rajonin e Indo-Paqësorit
Zjarret shkatërrojnë një qytet të Kalifornisë
Lideri i Senatit i bllokon përpjekjet për mbrojtjen e Muellerit
Spanja i lejon atletët kosovarë të përdorin simbolet shtetërore
SHBA: Irani shpenzon gati 1 miliard $ në vit për grupet militante
BE: Hartimi i marrëveshjes për Brexit, hap vendimtar përpara
Hungaria konfirmon kërkesën për azil nga Nikolla Gruevski
Ushtria amerikane ” mund të humbasë “ një luftë me Rusinë ose Kinën
Këshilli i Sigurimit i OKB-së diskutoi për Kosovën

Për lexim: Shtypeni titullin përkates
Dojçe Welle
Një bandë ka pastruar në Gjermani miliona euro
Kaos britanik: Theresa Mayt i ikin ministrat nga kabineti
SHBA dhe BE pa ujdi për çështjen e automobilëve
Ministri hungarez: Evropa e padrejtë me Kosovën për vizat
Bisedimet duhen mbështetur nga krijimi i besimit

Për lexim: Shtypeni titullin përkates
Lajme Të Zgjedhura
ArMeKo-PHP
[ ArMeKo-PHP ]
· 50 vjetori i pushtimit sovjetik të Çekosllovakisë..
· Shqipëri, ende gjakmarrje dhe ngujim..
· SHBA, hyjnë në fuqi sanksionet e reja ndaj Rusisë..
· Google, projekti Dragonfly dhe çështja e privatësisë..
· Thaçi e Vuçiç kërkojnë mbështetje për marrëveshje që mund të lëviz
· Shqipëria dhe Irlanda marrin imigrantët e bllokuar në anije..
· Papa Françesku lutet “për faljen e Zotit” lidhur me abuzimet seksuale..
· Incident me armë zjarri në Xhaksonvill të Floridës..
· Papa, letër kundër abuzimit seksual të fëmijëve..
· Ahmeti: Debati për ndryshim kufijsh, më tepër platformë mediatike se polit
· Trump planifikon t'i heqë certifikatën e sigurisë Bruce
· Vatikani: Abuzimet seksuale, kriminale dhe moralisht të d
· Mali i Zi dërgon trupa ushtarake në kufi me Shqipërinë..
· Ndërtimi i xhamive intensifikon nxjerrjen e mermerit në Itali..
· Kosnett: Qëndrimi amerikan ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar..
· SHBA vendosin sanksione të reja për Korenë e Veriut..
· Afganistan, dhjetëra të vrarë nga sulmi vetëvrasës..
· Presidenti Trump i heq certifikatën e sigurisë ish drejtorit të CIA-s, John
· Volker: Njohja e Kosovës nga Serbia i shërben të gjithë Ballkanit..
· Anija e shpëtimit me qindra migrantë nuk lejohet të ankorohet..

Të gjitha përpunimet në dizenjo dhe formimet, thirrjet, komandat nëpërmjet një versioni të ri në PHP ***** ArMeKo-PHP ***** janë bërë dhe i ka të gjitha të drejtat:
Arben Mehmet Kortoçi © 2008.---.
Tërheqja e kësaj faqje u bë për: 0.22 Sekonta